Wpisy oznaczone tagiem malowanie

Od czego zacząć prace wykończeniowe budynku?

Kategorie: Inne
Tagi: , ,

Od czego zacząć prace wykończeniowe budynku? Z pewnością każdy kto po raz pierwszy urządza swój nowy dom nie bardzo ma orientacje na temat tego, jak to wszystko powinno wyglądać. Chodzi przede wszystkim o rozpoczęcie i przeprowadzenie prac wykończeniowych. Jak wiadomo budynki mieszkalne otrzymuje się od developera najczęściej w stanie surowy, a czasami dodatkowo zamkniętym. Zatem instalacja okien i drzwi może zostać pominięta przez właściciela i prace wykończeniowe. Nie mniej jednak by o niczym nie zapomnieć, a wszystko odbyło się w odpowiedniej kolejności najlepiej całą pracę zacząć od stworzenia realnego planu. Wbrew pozorom jest to bardzo ważne. Tylko i wyłącznie dzięki temu prace wykończeniowe nie będą się na wzajem wykluczały i kolidowały ze sobą. Co więcej, w ten sposób unikniemy nie potrzebnego demontażu na przykład jednej instalacji w celu założenia innej mającej znaleźć się pod nią. Przygotowując kolejne etapy działania warto porównać plany rozmieszczenia poszczególnych instalacji w budynku. Dzięki temu jeszcze w tym momencie jesteśmy w stanie sprawdzić czy kable i rury nie będą błędnie nachodziły na siebie. Jednym słowem czy ich montaż jest możliwy. Kolejnym etapem przygotowawczym będzie kontakt z poszczególnymi fachowcami. Dopiero posiadając wszystkie plany, włącznie z tym związanym z pracami wykończeniowymi domu, można przystąpić do praktycznego działania.

Jak należy pomalować nasz dom?

Kategorie: Ściany
Tagi: , ,

Jak należy pomalować nasz dom? Czynności związane z malowaniem domów i pomieszczeń znajdujących się wewnątrz owych domów wydaje się być bardzo, ale to bardzo prostą czynnością, niestety może to być dość omylne myślenie, ponieważ źle wykonane malowanie może skończyć się dramatem, nie wspominając już o wydanych na darmo pieniądzach i bezpowrotnie straconych środkach finansowych. Malowanie domów to jedna z podstawowych prac związana z czynnościami wykończeniowymi domu. Pamiętajmy, że biorąc się za malowanie, musimy najpierw ściany pomalować nie farbą, a tak zwanym gruntem. Czasem należy dokonać dwukrotnego pomalowania ścian gruntem po to by ściana była dobrze zaprawiona i nie wsiąkała nam za dużo farby, gdy już będziemy malować farbą. Tak, więc pamiętajmy, nim zabierzemy się za malowanie farbą wcześniej pomalujmy ściany gruntem. Jeżeli chodzi o samo malowanie farbą musimy pamiętać, że należy ową czynność powtórzyć dwa razy albo nawet i trzy razy, wówczas kolor będzie bardziej głęboki i najzwyczajniej w świecie będzie dłużej się nam trzymał na ścianie. Reasumując, najpierw używamy gruntu do pomalowania ścian a dopiero później używamy farby, którą nakładamy na owy grunt. Całą czynność możemy wykonać sami, jeżeli tylko mamy podstawowe zdolności manualne. Nie trzeba nam wiele, trochę cierpliwości, i żyłka budowlańca.

Układanie płytek i malowanie ścian

Kategorie: Podłogi, Ściany
Tagi: , ,

Układanie płytek i malowanie ścian W momencie, kiedy zaczynamy układać na ściany płytki w kuchni i łazience, a następnie zaczynamy te ściany malować, zaczyna być widać, że etap wykończenia naszego domu jest już bliski końcowi. Jeżeli będziemy zakładać płytki ceramiczne nie ma co robić wylewki samopoziomującej. Nie ma to znaczenia, gdyż płytki można układać na powierzchni, która wcale nie jest gładka. Wszystko można wyrównać za pomocą kleju do płytek. Ściany jednak powinny być wstępnie otynkowane. W miejscach, które będą miały bezpośredni kontakt z wodą, chociażby wanna i umywalka, trzeba przez przyklejaniem płytek rozłożyć warstwę specjalnej folii izolacyjnej. Taką samą folię warto położyć na podłodze. Dzięki niej na płytkach nie wyjdzie nam wilgoć i tym samym fugi pomiędzy płytkami nie staną się czarne. Ściany zazwyczaj się maluje, ale niektórzy wolą je wytapetować. Bardzo ważne, aby przed malowaniem i tapetowaniem tynki dobrze wyschły. Zaczynamy od pomalowania sufitu, a potem dopiero bierzemy się za malowanie ścian. Jeśli zrobimy odwrotnie i najpierw umalujemy ściany, malując sufit możemy je zachlapać. Malowanie ścian w dzisiejszych czasach jest dosyć łatwe i nie powoduje zbyt dużego bałaganu. Dlatego też można malować ściany po położeniu paneli i zamontowaniu futryn. Jedyne co trzeba zrobić to zabezpieczyć podłogę i futryny przed ewentualnym pochlapaniem farbą.

Malowanie i tapetowanie ścian

Kategorie: Ściany
Tagi: , ,

Malowanie i tapetowanie ścian Kiedy już mamy przygotowane powierzchnie ścian to możemy przystąpić do ostatniego etapu wykończenia jakim jest malowanie lub tapetowanie. Jednym słowem może nastąpić dekoracja pomieszczenia. Oczywiście w każdym pokoju możemy wykorzystać zupełnie inny rodzaj jak i styl aranżacji. Dlatego właśnie ten etap może zając najwięcej czasu. W związku z tym warto zatrudnić do tego firmę w skład, której będzie wchodziło przynajmniej kilku pracowników. Dzięki temu przyspieszymy prace z wiązane z wykończeniem pomieszczeń w domu. Nie mniej jednak zanim to w ogóle będzie możliwe najpierw należy ustalić jaki materiał będzie pokrywał poszczególne ściany, a także w jakiej będzie on kolorystyce, fakturze czy nawet stylu. Dopiero wtedy można dokonać zakupu wszystkich tych produktów. W ten sposób ekipa malująca ściany ma możliwość przystąpienia do pracy. Naturalnie w niektórych przypadkach malowanie będzie składało się z kilku etapów. Najczęściej chodzi o pokrywanie kolorem ściany więcej niż raz. Jednym słowem farba położona jedynie jedną warstwą może nie pokryci elanie całej powierzchni, a więc nie da pożądanego efektu. Natomiast jeśli chodzi o tapetę to takiego problemu już nie mamy. Jedynie należy zwracać uwagę na to, by wzór był kładziony idealnie. Tylko wtedy dekoracja ściany będzie w pełni mogła spełniać swoje zadanie.

« poprzednie