Archiwum kategorii Ściany

Jak należy pomalować nasz dom?

Kategorie: Ściany
Tagi: , ,

Jak należy pomalować nasz dom? Czynności związane z malowaniem domów i pomieszczeń znajdujących się wewnątrz owych domów wydaje się być bardzo, ale to bardzo prostą czynnością, niestety może to być dość omylne myślenie, ponieważ źle wykonane malowanie może skończyć się dramatem, nie wspominając już o wydanych na darmo pieniądzach i bezpowrotnie straconych środkach finansowych. Malowanie domów to jedna z podstawowych prac związana z czynnościami wykończeniowymi domu. Pamiętajmy, że biorąc się za malowanie, musimy najpierw ściany pomalować nie farbą, a tak zwanym gruntem. Czasem należy dokonać dwukrotnego pomalowania ścian gruntem po to by ściana była dobrze zaprawiona i nie wsiąkała nam za dużo farby, gdy już będziemy malować farbą. Tak, więc pamiętajmy, nim zabierzemy się za malowanie farbą wcześniej pomalujmy ściany gruntem. Jeżeli chodzi o samo malowanie farbą musimy pamiętać, że należy ową czynność powtórzyć dwa razy albo nawet i trzy razy, wówczas kolor będzie bardziej głęboki i najzwyczajniej w świecie będzie dłużej się nam trzymał na ścianie. Reasumując, najpierw używamy gruntu do pomalowania ścian a dopiero później używamy farby, którą nakładamy na owy grunt. Całą czynność możemy wykonać sami, jeżeli tylko mamy podstawowe zdolności manualne. Nie trzeba nam wiele, trochę cierpliwości, i żyłka budowlańca.

Budowa i wykończenie domu

Kategorie: Ściany
Tagi: , ,

Budowa i wykończenie domu Wnętrza domu możemy zacząć wykańczać dopiero, kiedy ten dom stoi. Musi być postawiony stan surowy, aby można było przejść do kolejnego etapu wykończenia naszego domku. Najlepiej jeśli wykańczanie zaczniemy na wiosnę, kiedy temperatura jest dodatnia i nie ma mrozu. Są takie prace wykończeniowe, których pod żadnym pozorem nie można wykonywać w czasie zimy. Jeśli już nasz dom stoi możemy zacząć planować, co będziemy robić po kolei. Powinniśmy ustalić, w jaki sposób będzie ogrzewany nasz dom. Wybór odpowiedniego ogrzewania zwykle jest wyborem na wiele lat i lepiej się zastanowić co dla nas będzie najlepszym rozwiązaniem. Warto również sprawdzić ile mamy pieniędzy i na ile możemy sobie pozwolić. Jeśli chcemy mieć w domu system alarmowy, czy też kominek powinniśmy o tym pomyśleć wcześniej zanim położymy tynki i pomalujemy ściany. Nasz projekt będzie miał już zaznaczone jakie instalacje muszą znaleźć się w naszym domu. Trzeba sprawdzić, czy w jakiś sposób ze sobą się nie wiążą. Nie może zdarzyć się sytuacja, kiedy nad światłem będzie biegła rura z wodą. Może być to w późniejszym czasie powodem jakiejś poważnej awarii. Każdy szczegół wykończenia poszczególnych pomieszczeń w naszym domu powinien być przemyślany. Na dom składa się całą masa elementów, które mają za zadanie pomóc nam w tym domu funkcjonować w taki sposób w jaki byśmy chcieli.

Instalacje i tynki

Kategorie: Instalacje, Ściany
Tagi: , ,

Instalacje i tynki Jednymi z prac wykończeniowych jakie każdy musi wykonać w swoim nowo pobudowanym domu są instalacje i tynki. Prace instalacyjne są niezbędne, aby można było w ogóle w takim domu zamieszkać. Jedną z takich instalacji jest doprowadzenie do domu wody, a jak wody to i kanalizacji. Trudno było by się obejść bez tych dwóch instalacji. Dawniej ludzie nie mieli możliwości podłączenia wody i korzystali ze studni, a zamiast kanalizacji były zwykle szamba. W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić dom bez wody i bez podłączenia do kanalizacji miejskiej. Kolejną z instalacji jaka musi znaleźć się w każdym domu jest instalacja elektryczna. Warto ją zaplanować zanim położymy tynki. Trzeba będzie kuć w ścianie, aby porozkładać kable i lepiej to zrobić zanim ściana zostanie całkowicie wykończona. Inną instalacją, jaka powinna być położona przed położeniem tynków jest system alarmowy i instalacja telefoniczna. O wiele łatwiej je będzie zakryć i nie będą widoczne na wykończonych już ścianach. Jeżeli dana instalacja ma być widoczna instalujemy ją po zakończeniu co niektórych prac. Zanim zamkniemy gotowy dom muszą być wykonane tynki. Trzeba je położyć przed wstawieniem okien i drzwi jeśli tynkujemy na wiosnę lub po wstawieniu okien i drzwi jeśli tynkujemy na jesieni. Jest to zasada o jakiem trzeba pamiętać.

Jak tynkować

Kategorie: Ściany
Tagi: , ,

Jak tynkować Tynki jakie znajdują się wewnątrz domu trzeba wykonać zanim zamkniemy budynek. Po rozprowadzeniu instalacji możemy położyć tynki, ale temperatura na dworze musi być wówczas dodatnia. Jeżeli tynki kładzione są na jesieni lepiej zamontować najpierw okna z parapetami oraz drzwi wejściowe. Pod żadnym pozorem nie wolno osuszać tynków. Powinny wyschnąć same w przeciwnym razie mogą później pękać. Sztuczne dosuszanie tynków doprowadza do tego, że co prawda tynki szybciej zaczną się wiązać, ale taki ich gwałtowny skurcz doprowadzi w przyszłości do tego, że na umalowanych już ścianach mogą pojawić się niewielkie pęknięcia i rysy. Nie będzie to ładnie wyglądało, dlatego lepiej uzbroić się w cierpliwość i pozwolić tynkom wyschnąć samodzielnie. Temperatura na wykonywanie tynków powinna być dodatnia i najlepiej jeśli przekracza ona dziesięć stopni. Musimy mieć także dach. Nie musi być on pokryty od razu blachą lub dachówką, ale powinna być na nim albo folia, albo papa. Jeżeli chcemy kłaść tynki na jesieni, a nie śpieszy nam się za bardzo, lepiej te prace przesunąć na wiosnę. Można zabić na zimę okna i drzwi deskami i je zabezpieczyć, a na wiosnę ruszyć z wykonywaniem tynków i montażem okien i drzwi wejściowych. Wykończenie dom jest bardzo ważne i trzeba przestrzegać pewnych zasad, aby później kiedy już zamieszkamy w naszym domu nie żałować, że coś zrobiliśmy nie tak jak należy.

« poprzednie