Archiwum kategorii Podłogi

Prace wykończeniowe w domu i czas ich trwania

Kategorie: Podłogi
Tagi: , ,

Prace wykończeniowe w domu i czas ich trwania Często w trakcie budowy naszego nowe mieszkania dochodzimy do momentu, w którym pozostają już tylko przed nami prace wykończeniowe i wówczas zadajemy sobie pytanie o czas ich trwania. Zastanawiamy się ile może potrwać wykończenie naszego nowego mieszkania, czy to będą tygodnie czy może miesiące. Odpowiedz na to pytanie jest oczywiście uzależniona od tego jak duży jest dany dom, wiadomo, że im większa powierzchnia do wykończenia tym czas prac wykończeniowych będzie dłuższy. Nie mniej jednak można określić, że czas wykończenia domu to okres około paru miesięcy. Musimy przy tym pamiętać, że w skład czynności związanych właśnie z pracami wykończeniowymi w domu to przede wszystkim malowanie, malowanie ścian zewnętrznych, ale i też malowanie domu od wewnątrz, wszystkich pokoi, korytarzy i tak dalej i tak dalej. Kolejne czynności związane z wykończeniem domu to układanie paneli podłogowych i płytek. Ta czynność także zajmuje kilka dni, w zależności od tego jak dużo jest metrów kwadratowych do wyłożenia. Ponad to należy pamiętać o takich sprawach jak montowanie drzwi wejściowych do domu, montowanie drzwi, które będą wewnątrz domu, być może montowanie drzwi garażowych do tego montaż i instalacja okien, systemu grzewczego. To są podstawowe czynności o których musimy zawsze mieć świadomość.

Układanie płytek i malowanie ścian

Kategorie: Podłogi, Ściany
Tagi: , ,

Układanie płytek i malowanie ścian W momencie, kiedy zaczynamy układać na ściany płytki w kuchni i łazience, a następnie zaczynamy te ściany malować, zaczyna być widać, że etap wykończenia naszego domu jest już bliski końcowi. Jeżeli będziemy zakładać płytki ceramiczne nie ma co robić wylewki samopoziomującej. Nie ma to znaczenia, gdyż płytki można układać na powierzchni, która wcale nie jest gładka. Wszystko można wyrównać za pomocą kleju do płytek. Ściany jednak powinny być wstępnie otynkowane. W miejscach, które będą miały bezpośredni kontakt z wodą, chociażby wanna i umywalka, trzeba przez przyklejaniem płytek rozłożyć warstwę specjalnej folii izolacyjnej. Taką samą folię warto położyć na podłodze. Dzięki niej na płytkach nie wyjdzie nam wilgoć i tym samym fugi pomiędzy płytkami nie staną się czarne. Ściany zazwyczaj się maluje, ale niektórzy wolą je wytapetować. Bardzo ważne, aby przed malowaniem i tapetowaniem tynki dobrze wyschły. Zaczynamy od pomalowania sufitu, a potem dopiero bierzemy się za malowanie ścian. Jeśli zrobimy odwrotnie i najpierw umalujemy ściany, malując sufit możemy je zachlapać. Malowanie ścian w dzisiejszych czasach jest dosyć łatwe i nie powoduje zbyt dużego bałaganu. Dlatego też można malować ściany po położeniu paneli i zamontowaniu futryn. Jedyne co trzeba zrobić to zabezpieczyć podłogę i futryny przed ewentualnym pochlapaniem farbą.

Prace wykończeniowe. Firma czy samodzielnie?

Kategorie: Podłogi
Tagi: , ,

Prace wykończeniowe. Firma czy samodzielnie? W dzisiejszych czasach powstało bardzo wiele firm oferujących usługi budowlane, firm, które mogą podjąć się zrealizowania prac związanych z wykończeniem naszego domu, tak by wyglądał pięknie i cudownie. Oczywiście takie firmy nie działają za darmo, takie firmy nie pracują za darmo, powstaje, więc zasadnicze pytanie, czy za prace wykończeniowe w domu bierzemy się we własnym zakresie czy może wybieramy opcje drugą i zatrudniamy do tego fachową firmę budowlaną. Jeżeli zdecydujemy się na firmę budowlaną to musimy pamiętać, że kwota, jaką będziemy musieli zapłacić za ich pracę mieści się w granicach od około dziesięciu tysięcy złotych wzwyż, wszystko zależy jeszcze od danej firmy i jej stawek a także od tego jak dużo prac zostało do wykonania przy naszym domu. Jeżeli stać nas na taki wydatek, to oczywiście jak najbardziej powinniśmy wybrać taką fachową i profesjonalną firmę, która będzie wiedziała, co robić, a nas głowa nie będzie boleć, że coś zostanie wykonane nie tak jak powinno. Firmy budowlane wykonują wszelkie czynności profesjonalnie i bardzo, ale to bardzo dokładnie i solidnie. Z drugiej jednak strony, jeżeli samo posiadamy, pewne doświadczenie w budownictwie, to także, jak najbardziej, możemy we własnym zakresie podjąć się tego zadania, zadania wykończenia prac w naszym domu.

Układanie płytek

Kategorie: Podłogi
Tagi: , ,

Układanie płytek Układanie płytek to czynność istotna w kwestii prac związanych z wykończeniami w naszych domach, to jedna z najważniejszych prac tego typu. Układanie płytek, w szczególności, jeżeli chodzi o łazienki, toalety czy chociażby podłogi w korytarzach jest czynnością bardzo popularną. Polacy stosują płytki do wkładania ścian w toaletach i łazienkach oraz przy układaniu płytek na podłogach, jeżeli chodzi o korytarze. Dlatego jeżeli ktoś zapyta nas czy układanie płytek to czynność istotna w kwestii prac związanych z wykończeniami w naszych domach, wówczas może bez obaw i jasno odpowiedzieć twierdząco, tak układanie płytek to czynność istotna w kwestii prac związanych z wykończeniami w naszych domach. Sama czynność związana z układaniem płytek nie jest czynnością prostą, to też lepiej, jeżeli za układanie płytek w naszych domach wezmą się fachowcy. Wówczas będziemy mieć tę pewność, że całość pracy zostanie dobrze i solidnie wykonana. Reasumując możemy bez obaw stwierdzić, że czynności związane z układaniem płytek należą do prac wykończeniowych w naszych domach, do tego są to czynności bardzo, ale to bardzo ważne ponieważ na płytki decyduje się bardzo duża liczba Polaków. W każdym domu można spotkać płytki. Zapewne i w naszych domach są miejsca wyłożone przez płytki, jak chociażby łazienka.

« poprzednie