Archiwum kategorii Instalacje

Czym są prace wykończeniowe w domu?

Kategorie: Instalacje
Tagi: , ,

Czym są prace wykończeniowe w domu? Ktoś zapyta, czym są prace wykończeniowe w domu? Odpowiedz na to pytanie może nasunąć się sama, ponieważ określenie prace wykończeniowe w domu takiej odpowiedzi już nam udziela. Prace wykończeniowe to takie czynności, które są ostatecznymi w pracach związanych z budową nowego domu i mieszkania. To prace, które mają na celu całkowite wykończenie, po to by dany dom czy mieszkanie oddać do użytku jakiejś rodzinie czy tez grupie osób. Musimy wiedzieć, że prace wykończeniowe zazwyczaj nie są trudne i skomplikowane to też część z nich można wykonywać samemu bez większego doświadczenia w budownictwie. Do takich czynności należy malowanie pokoi i pomieszczeń, wykładanie paneli czy też płytek, zakładanie żyrandoli i montowanie oświetlenia w naszym nowym domu. Te czynności w większości przypadków można przeprowadzić samemu, natomiast takie czynności jak zakładanie kaloryferów czy ogólnie instalacji grzewczej to już sprawa i zadanie dla specjalistów. Ponadto zakładanie i montowanie okien to też czynność, którą powinni przeprowadzić fachowcy. Samo ocieplenie okien można już przeprowadzić samemu, natomiast jak wyżej napisano, montaż to już zadanie dla grupy fachowców. Tak, więc widzimy jasno, czym są owe prace wykończeniowe w domu, widzimy też, które z nich możemy, sami wykonać i zrealizować.

Dobór ogrzewania i jego montaż

Kategorie: Instalacje
Tagi: , ,

Dobór ogrzewania i jego montaż Tak naprawdę wybór rodzaju ogrzewania powinien nastąpić jeszcze na etapie planowania prac związanych z wykończeniem budynku. Wszystko to dlatego, że o tej decyzji zależy rodzaj instalacji grzewczej, jak i sposób jej montażu. Wszak niektóre elementy będą umieszczane na przykład w podłodze, a inne w ścianie czy też na niej. Nie trudno zatem się domyślić, że w przypadku montażu w ścianie czy pod podłogą właściwą wszystkie elementy ogrzewania będą niewidoczne. Nie mniej jednak ich montaż należy zaplanować jeszcze przed umieszczaniem izolacji podłogowej lub w jej trakcie. Dotyczy to przede wszystkim ogrzewania podłogowego. Nie mniej jednak w przypadku centralnego ogrzewania niezbędne jest doprowadzenie do wszystkich pomieszczeń rur, dzięki którym to ogrzewanie będzie właściwie rozprowadzane po całym mieszkaniu. W związku z tym wszelkiego rodzaju elementy należące do ogrzewania muszą znajdować się w odpowiednich miejscach, a także na wyznaczonych wysokościach. Jednym słowem ułożenie i połączenie rur instalacji grzewczej należy do zadania specjalisty. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że w zimowe dni dom zostanie właściwie ogrzany, a przy okazji żaden z elementów instalacji nie ulegnie zniszczeniu, ani tym bardziej nie wpłynie na bezpieczeństwo budynku. Dlatego też instalacje należy montować w odpowiednim miejscu i etapie prac.

Instalacje i tynki

Kategorie: Instalacje, Ściany
Tagi: , ,

Instalacje i tynki Jednymi z prac wykończeniowych jakie każdy musi wykonać w swoim nowo pobudowanym domu są instalacje i tynki. Prace instalacyjne są niezbędne, aby można było w ogóle w takim domu zamieszkać. Jedną z takich instalacji jest doprowadzenie do domu wody, a jak wody to i kanalizacji. Trudno było by się obejść bez tych dwóch instalacji. Dawniej ludzie nie mieli możliwości podłączenia wody i korzystali ze studni, a zamiast kanalizacji były zwykle szamba. W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić dom bez wody i bez podłączenia do kanalizacji miejskiej. Kolejną z instalacji jaka musi znaleźć się w każdym domu jest instalacja elektryczna. Warto ją zaplanować zanim położymy tynki. Trzeba będzie kuć w ścianie, aby porozkładać kable i lepiej to zrobić zanim ściana zostanie całkowicie wykończona. Inną instalacją, jaka powinna być położona przed położeniem tynków jest system alarmowy i instalacja telefoniczna. O wiele łatwiej je będzie zakryć i nie będą widoczne na wykończonych już ścianach. Jeżeli dana instalacja ma być widoczna instalujemy ją po zakończeniu co niektórych prac. Zanim zamkniemy gotowy dom muszą być wykonane tynki. Trzeba je położyć przed wstawieniem okien i drzwi jeśli tynkujemy na wiosnę lub po wstawieniu okien i drzwi jeśli tynkujemy na jesieni. Jest to zasada o jakiem trzeba pamiętać.

Etap prac wykończeniowych w domu

Kategorie: Instalacje
Tagi: , ,

Etap prac wykończeniowych w domu Etap prac wykończeniowych w domu to jeden z tych etapów, które są najfajniejsze w całym procesie budowy domu, budowy domu od a do z. Etap prac wykończeniowych w domu to ten moment, na który nie raz czeka się parę lat nim wreszcie będzie można do niego spokojnie przystąpić. Jeżeli spojrzy się wstecz i przypomni sobie, jak dopiero powstawały fundamenty, a teraz już można dokonywać prac wykończeniowych to wówczas może się zakręcić przysłowiowa łezka w oku, i z pewnością nie raz taka łezka się zakręciła. Do typowych prac, które możemy zaliczyć jako te wykończeniowe w naszych domach to przede wszystkim malowanie, czy to te zewnętrzne malowanie domu czy też to wewnętrzne malowanie pokoi, salonów, korytarzy i tak dalej i tak dalej. Inną czynnością, którą możemy zaliczyć do prac wykończeniowych domu to układanie paneli, płytek, malowanie dachu, montowanie okien i drzwi, instalowanie ogrzewania, meblowanie pokoi, i wszelkie inne czynności końcowe mające na celu takie wykończenie domu czy mieszkania by było ono idealne do zamieszkania i po prostu do samego życia w tym nowym lokum. Tak, więc jasno widzimy, że etap prac wykończeniowych w domu, to ten moment, w którym możemy z uśmiechem, pracować bo wiemy, że już niebawem zamieszkamy w nowym domu, wreszcie będziemy mogli się wprowadzić i żyć.

« poprzednie