Wpisy z Styczeń, 2016

Od czego zacząć prace wykończeniowe budynku?

Kategorie: Inne
Tagi: , ,

Od czego zacząć prace wykończeniowe budynku? Z pewnością każdy kto po raz pierwszy urządza swój nowy dom nie bardzo ma orientacje na temat tego, jak to wszystko powinno wyglądać. Chodzi przede wszystkim o rozpoczęcie i przeprowadzenie prac wykończeniowych. Jak wiadomo budynki mieszkalne otrzymuje się od developera najczęściej w stanie surowy, a czasami dodatkowo zamkniętym. Zatem instalacja okien i drzwi może zostać pominięta przez właściciela i prace wykończeniowe. Nie mniej jednak by o niczym nie zapomnieć, a wszystko odbyło się w odpowiedniej kolejności najlepiej całą pracę zacząć od stworzenia realnego planu. Wbrew pozorom jest to bardzo ważne. Tylko i wyłącznie dzięki temu prace wykończeniowe nie będą się na wzajem wykluczały i kolidowały ze sobą. Co więcej, w ten sposób unikniemy nie potrzebnego demontażu na przykład jednej instalacji w celu założenia innej mającej znaleźć się pod nią. Przygotowując kolejne etapy działania warto porównać plany rozmieszczenia poszczególnych instalacji w budynku. Dzięki temu jeszcze w tym momencie jesteśmy w stanie sprawdzić czy kable i rury nie będą błędnie nachodziły na siebie. Jednym słowem czy ich montaż jest możliwy. Kolejnym etapem przygotowawczym będzie kontakt z poszczególnymi fachowcami. Dopiero posiadając wszystkie plany, włącznie z tym związanym z pracami wykończeniowymi domu, można przystąpić do praktycznego działania.

Prace wykończeniowe w domu i czas ich trwania

Kategorie: Podłogi
Tagi: , ,

Prace wykończeniowe w domu i czas ich trwania Często w trakcie budowy naszego nowe mieszkania dochodzimy do momentu, w którym pozostają już tylko przed nami prace wykończeniowe i wówczas zadajemy sobie pytanie o czas ich trwania. Zastanawiamy się ile może potrwać wykończenie naszego nowego mieszkania, czy to będą tygodnie czy może miesiące. Odpowiedz na to pytanie jest oczywiście uzależniona od tego jak duży jest dany dom, wiadomo, że im większa powierzchnia do wykończenia tym czas prac wykończeniowych będzie dłuższy. Nie mniej jednak można określić, że czas wykończenia domu to okres około paru miesięcy. Musimy przy tym pamiętać, że w skład czynności związanych właśnie z pracami wykończeniowymi w domu to przede wszystkim malowanie, malowanie ścian zewnętrznych, ale i też malowanie domu od wewnątrz, wszystkich pokoi, korytarzy i tak dalej i tak dalej. Kolejne czynności związane z wykończeniem domu to układanie paneli podłogowych i płytek. Ta czynność także zajmuje kilka dni, w zależności od tego jak dużo jest metrów kwadratowych do wyłożenia. Ponad to należy pamiętać o takich sprawach jak montowanie drzwi wejściowych do domu, montowanie drzwi, które będą wewnątrz domu, być może montowanie drzwi garażowych do tego montaż i instalacja okien, systemu grzewczego. To są podstawowe czynności o których musimy zawsze mieć świadomość.

Ostatni etap czyli umeblowanie

Kategorie: Inne
Tagi: , ,

Ostatni etap czyli umeblowanie Jak najbardziej pierwszy montaż wszystkich mebli należy do prac wykończeniowych domu. W końcu w takiej chwili mamy puste pomieszczenia, które nie nadają się jeszcze do zamieszkania. Będzie to możliwe dopiero po umieszczeniu w nich odpowiednich mebli oraz urządzeń. Warto w takiej sytuacji rozpocząć prace od rozplanowania w jakim miejscu, który meble ma się zaleźć. Dzięki temu rozkładanie tego wszystkiego będzie prostsze. Nie mniej jednak samo rozdysponowanie jest nieco skomplikowanym zajęciem. Chodzi o to, by znać dokładne wymiary mebli i potrafić je tak rozmieścić by korzystanie z mebli jak i z pomieszczenia nie było trudne, ani tym bardziej niemożliwe., zatem pomieszczeniu powinno pozostać przestronne i użytkowe. Jeśli już to wszystko ustalimy to ostatnim zadaniem będzie umieszczenie tego wszystkiego w poszczególnych pomieszczeniach. Warto w takiej sytuacji zacząć od montaży wiszących elementów. Jeszcze w pustych pomieszczeniach jest to po prostu łatwiejsze. Dopiero później można przystąpić do montowania szaf, łóżek, sof, foteli czy jeszcze innych elementów umeblowania pomieszczenia. Jak wiadomo rodzaj umeblowania i sprzętu będzie uzależniony przede wszystkim od tego w jakim pomieszczeniu się znajdzie. Dopiero po skończeniu tego etapu można powiedzieć, że prace wykończeniowe domu zostały zakończone.

Czym są prace wykończeniowe w domu?

Kategorie: Instalacje
Tagi: , ,

Czym są prace wykończeniowe w domu? Ktoś zapyta, czym są prace wykończeniowe w domu? Odpowiedz na to pytanie może nasunąć się sama, ponieważ określenie prace wykończeniowe w domu takiej odpowiedzi już nam udziela. Prace wykończeniowe to takie czynności, które są ostatecznymi w pracach związanych z budową nowego domu i mieszkania. To prace, które mają na celu całkowite wykończenie, po to by dany dom czy mieszkanie oddać do użytku jakiejś rodzinie czy tez grupie osób. Musimy wiedzieć, że prace wykończeniowe zazwyczaj nie są trudne i skomplikowane to też część z nich można wykonywać samemu bez większego doświadczenia w budownictwie. Do takich czynności należy malowanie pokoi i pomieszczeń, wykładanie paneli czy też płytek, zakładanie żyrandoli i montowanie oświetlenia w naszym nowym domu. Te czynności w większości przypadków można przeprowadzić samemu, natomiast takie czynności jak zakładanie kaloryferów czy ogólnie instalacji grzewczej to już sprawa i zadanie dla specjalistów. Ponadto zakładanie i montowanie okien to też czynność, którą powinni przeprowadzić fachowcy. Samo ocieplenie okien można już przeprowadzić samemu, natomiast jak wyżej napisano, montaż to już zadanie dla grupy fachowców. Tak, więc widzimy jasno, czym są owe prace wykończeniowe w domu, widzimy też, które z nich możemy, sami wykonać i zrealizować.

« poprzednie